top of page

Etkinliklerimiz

Derneğimizin düzenlemekte olduğu etkinliklere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. 

insta.jpg

CİHAT AŞKIN

KEMAN ÇALIŞTAYI

Tüm dünyaca tanınan, pek çok prestijli ödüle layık görülmüş, pek çok organizasyonun onur üyesi olan ve  Buenos Aires Onur Nişanı sahibi, İTÜ Müzik İleri Araştırmalar Merkezi MIAM, İstanbul Oda Orkestrası, Aşkın Akademia, Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları CAKA, Aşkın Ensemble gibi saygın pek çok kurumun kurucucusu ve yöneticisi olan, hem doğu hem de batı medeniyetinin kültürüne hakim ve özümsemiş, en önemli kültür ve sanat temsilcilerinden, Prof. Dr. Cihat Aşkın ile BODER iş birliği çerçevesinde 11 Mart 2022 günlerinde bir Keman Çalıştayı gerçekleştirilecektir. Çalıştay sonrasında, 13 MART 2022 tarhinde ise Başkent Oda Orkestrası eşliğinde bir konser gerçekleştirilecektir. Çalıştaya katılım koşulları ve üyelik hakkında daha detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

ARTUN HOINIC

ORKESTRA ŞEFLİĞİ

ÇALIŞTAYI

Moskova Çaykovski Devlet Konservatuvarı mezunu, dünyaca ünlü orkestra şefi Gennady Rozhdestnevsky'nin öğrencisi, Neeme Jarvi, Leonid Grin gibi isimlerle çalışmış, dünya çapında pek çok yarışmada ödüller almış, Nemrut Balesi, Oda Orkestrası için 2 Senfoni, Soprano ve Orkestra için Atatürk Kantatı gibi pek çok eserin bestecisi olan, orkestra şefi, besteci ve piyanist, Artun Hoinic ve BODER işbirliği ile 10-14 Mayıs 2022 tarihleri arasında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı'nda bir Orkestra Şefliği Çalıştayı düzenlenecektir. Derneğimiz üyeleri, Başkent Oda Orkestrası üyeleri ile derneğimizin değerli bağışçıları, indirimli olarak bu çalıştaya katılabileceklerdir. Çalıştayın sonunda, 15 MAYIS 2022 tarhinde, katılımcı orkestra şeflerinin Başkent Oda Orkestrası'nı yönetecekleri bir konser gerçekleştirilecektir. Çalıştay için daha detaylı bilgi için lütfen burayı tıklayınız. Üye olmak ve bu fırsattan faydalanmak için iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçiniz ya da lütfen buraya tıklayınız.

last.jpg
datça anfitiyatro.jpg

MÜZİK HAFTASI ve KONSERİ

BODER, Başkent Oda Orkestrası'nın Ankara dışında da varlık göstermesi ve konser faaliyetlerini sürdürebilmesi için, yaza notalarla renk katacak, akıllardan hiç çıkmayacak bir festival düzenlemek üzere yerel yönetimler ile işbirliği çalışmalarına başlamıştır. Detaylar daha sonra duyurulacaktır. 

YNS_4855.JPG
KONSERLER

BODER olarak sanatseverlerin beğenisine eğitim amaçlı konserler sunuyoruz. 

SIRADAKİ KONSER
WhatsApp Image 2022-04-06 at 11.44.44.jpeg
bottom of page